W co zainwestować?

renata
Kontakt:
Posty: 369
Rejestracja: 11 lutego 2020, 10:12 - wt

W co zainwestować?

12 lutego 2020, 19:26 - śr

W co zainwestować?
Alex
Kontakt:
Posty: 431
Rejestracja: 11 lutego 2020, 10:39 - wt

Re: W co zainwestować?

17 lutego 2020, 18:07 - pn

W co inwestować pieniądze - praktyczne przykłady


Zakładasz firmę, ciężko pracujesz, i nareszcie sukces - w działalności pojawiają się nadwyżki finansowe. To dobry znak, szczególnie jeśli uzyskany kapitał spróbujesz pomnożyć jeszcze bardziej. Nadwyżki zalegające na koncie bankowym dają wprawdzie poczucie bezpieczeństwa, ale - nie procentują. Dlatego warto poznać sposoby na to, jak efektywnie inwestować pieniądze w firmie.

W co najlepiej inwestować pieniądze?
Sposobów na inwestowanie pieniędzy jest całe mnóstwo. Jedne są mniej ryzykowne inne bardziej. Poznaj sprawdzone metody na powiększenie swojego kapitału.

Rachunek oszczędnościowy
Podstawowym narzędziem pozwalającym inwestować pieniądze firmowe jest rachunek oszczędnościowy. Jego zaletą jest prosta procedura założenia, czasem możliwa nawet online. Przelewy wykonuje sam właściciel konta, choć oczywiście można wykonać zlecenie stałe, dzięki czemu oszczędności będą systematycznie pomnażane. Rachunek oszczędnościowy daje opcje pobierania kapitału, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Jego minusem jest jednak stosunkowo niewielkie oprocentowanie.

Większe oprocentowanie posiadają za to lokaty bankowe. Można je wybrać wtedy, kiedy chce się inwestować pieniądze w dłuższym czasie i nie są one koniecznie potrzebne. W zależności od rodzaju lokaty są długo i krótkoterminowe, przy czym im dłuższa lokata, tym - najczęściej - wyższy zysk. Ciekawa opcja to tzw. polisy lokacyjne, znane także jako polisolokaty. Jest to specyficzna polisa ubezpieczeniowa, zawierana z towarzystwem ubezpieczeniowym na życie lub dożycie. Po zakończeniu polisy środki wpłacane są razem z premią na konto bankowe ubezpieczonego.

Fundusze inwestycyjne
Fundusze inwestycyjne to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą inwestować pieniądze jak profesjonaliści, ale nie posiadają niezbędnego wykształcenia i doświadczenia. Specjaliści funduszy zbierają kapitał od inwestorów, a następnie inwestują go dalej. Zyski są dzielone między właściciela kapitału a jego funduszowego opiekuna.

Minusem funduszy jest fakt, że ich zadaniem jest przede wszystkim inwestowanie pieniędzy, a nie zysk lub bezpieczeństwo klientów. Dlatego nawet wtedy, gdy na rynku nastąpi spadek, inwestor będzie dalej inwestował fundusze, co może wiązać się ze stratą dla kapitałodawcy.

Obligacje
Obligacje to papiery wartościowe, które są emitowane przez określone podmioty. Mają charakter wierzycielski - ich wystawcy zobowiązują się do ich wykupu w określonym czasie i na konkretnych warunkach. Emisariuszami mogą być gminy, związki gminne, miasto stołeczne Warszawa, banki i podmioty posiadające osobowość prawną i prowadzące działalność gospodarczą.

Giełda papierów wartościowych
Jeżeli liczymy na większe zyski niż z lokat bankowych czy rachunków oszczędnościowych powinniśmy zainteresować się Giełdą Papierów Wartościowych. Przed rozpoczęciem inwestycji tego typu należy zdobyć odpowiedni poziom wiedzy, w przeciwnym razie możemy więcej stracić niż zyskać. Na giełdzie możemy zakupić akcje polskich firm notowanych na warszawskim parkiecie czy obligacje skarbowe. Jeśli chcemy inwestować pieniądze na giełdzie, musimy założyć rachunek inwestycyjny w banku bądź w biurze maklerskim.
Nieruchomości
Dysponując większym kapitałem, warto zainteresować się rynkiem nieruchomości. Jest to bezpieczny sposób na inwestycje, który pozwala na uzyskanie stałego długoterminowego dochodu. Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia z zakupem nieruchomości, możemy skorzystać z pomocy pośrednika. Decydując się na zakup nieruchomości, w późniejszym okresie możemy liczyć na wzrost jej wartości, co sprawi, że sprzedamy ją w wyższej cenie niż zapłaciliśmy pierwotnie. 

Waluta
Kolejnym sposobem na zainwestowanie pieniędzy to handel walutami. Można je kupić w banku, kantorze tradycyjnym bądź internetowym. Jest to jednak metoda dla cierpliwych, ponieważ musimy czekać, aż kurs waluty będzie na tyle wysoki, że będzie się opłacało ją sprzedać. Rozwiązaniem jest inwestowanie na foreksie.

Forex to globalny rynek walutowy. Doświadczeni inwestorzy zarabiają tu zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen walut. Transakcji można dokonywać wyłącznie przez internet poprzez specjalny rachunek transakcyjny.

W co inwestować pieniądze? Tylko w siebie!
Inwestycja w siebie nie stanowi klasycznego instrumentu inwestycyjnego. Chodzi tutaj o przeznaczanie podwyżek na samorozwój przedsiębiorcy - kursy, języki, sprawność fizyczną i intelektualną. Ciężka to inwestycja, jako że kapitał zostaje zamrożony całkowicie, a nie da się przewidzieć i określić zysków. Z drugiej strony - wszędzie słyszymy, że to wiedza jest największą wartością człowieka. Tym samym im więcej jej zdobywamy, tym więcej możemy przelać na własną firmę i jej dalszy rozwój.

Przed podjęciem decyzji, w co najlepiej zainwestować pieniądze warto zacząć aktywnie zarządzać swoimi finansami. Swoją przygodę z inwestycją najlepiej zacząć od poszerzenia swojej wiedzy z zakresu oszczędzania, planowania i zarządzania budżetem. Należy również pamiętać o ryzyku, jakie ponosimy przy inwestowaniu swoich pieniędzy. Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia lepiej na początku wybrać bardziej bezpieczną metodę, aby od razu nie stracić wszystkich swoich oszczędności.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-w-co ... -pieniadze
Ba
Bakczys

Re: W co zainwestować?

29 października 2020, 07:07 - czw

Opcji jest bardzo wiele i moim zdaniem dobrze jest wziać je wszystkie
obce waluty
złoto
nieruchomości
kryptowaluty
giełda

Dwie ostatnie są niebezpieczne. Najbezpieczniejsze sa natomiast lokaty oraz konta oszczednościowe. Ze swojej strony polecam zerknąć sobie jednak tutaj
https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/

Na stronie jest ranking lokat. Zobaczycie sobie obecne oprocentowanie w poszczególnych bankach.
Da
Dayn

Re: W co zainwestować?

17 listopada 2020, 08:38 - wt

A moim zdaniem nadal warto jest inwestować w nieruchomości. Analizy mówią, że jednak ta bańka nie zamierza zbyt szybko pękać, bo ciągle jest popyt. Do tego stosunkowy mały udział kredytów na rynku nieruchomości (na poziomie 20% w odniesieniu do Warszawy) pokazuje, że ludzie mają pieniądze na inwestowanie w nieruchomości.

Polecam postawić na Lublin. Obecnie jest tam bardzo dobry stosunek cen nieruchomości do ceny wynajmu mieszkań.

Jest rownież mozliwośc kupienia sobie nieruchomości wykończonej pod klucz
http://www.luk.net.pl/pod-klucz.htm

Jak tutaj. Deweloper współpracuje z projektantami wnętrz.


Ostatnio przesunięty w górę 17 listopada 2020, 08:38 - wt przez: Anonymous.

Wróć do „Finanse”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość