Samochód pokontraktowy w jakiej firmie?

Ki
Kinger

Samochód pokontraktowy w jakiej firmie?

31 marca 2022, 13:35 - czw

Noszę się z zamiarem zakupu samochodu i biorę pod uwagę zakup samochodu pokontraktowego. Może ktoś kupował auto z salonu oferujacego takie samochody? Mam jedno najważniejsze kryterium wyboru. Zależy mi na tym aby auto było dobrze sprawdzone pod kątem technicznym i aby sprzedawca nie ukrywał przede mną napraw, jakie przeszedł samochód, przebiegu oraz innych tego typu rzeczy. W sensie tak abym uzyskał pełna historię. 

Czy może jednak dać sobie spokój? 
Pi
Piotr

Re: Samochód pokontraktowy w jakiej firmie?

01 kwietnia 2022, 13:42 - pt

Firm jest faktycznie kilka, od siebie polecam sprawdzić w pierwszej kolejności w Master1. Obsługa jest dobra, sprawna. Poza tym uzyskasz tutaj rzeczywiście rzetelne informacje na temat samochodu oraz jego stanu technicznego (nie ukrywają na przykład żadnych napraw blacharskich). Auta są w różnym stanie, ale w większości są to samochody w naprawdę dobrym stanie technicznym. Możesz zaufać ich stacji diagnostycznej, ale jeśli chcesz jeszcze samodzielnie to zweryfikować, to nie robią problemu ze zweryfikowaniem auta w wybranym przez nas ASO.
av
aver

04 kwietnia 2022, 07:15 - pn

Zobacz w Masterlease. A najlepiej poczytaj sobie opinie, może nie jest to najtańśza firma oferujaca samochody pokontraktowe, ale ze wszystkich firm oferujących takie auta mają jedne z lepszych opinii w sieci. Historia pojazdu do wglądu, możliwosć wybrania się na jazdę próbną samochodem, który Cię interesuje, wszystko jest przejrzyste, niczego nie ukrywają. Wiadomo, ze samochód pokontraktowy to nie nówka, ale masz tam gwarancję, tak wiec nawet jeśli coś wyjdzie po zakupie samochodu, mozesz liczyć na naprawy gwarancyjne.
Kupowałem od nich auto i sprawdziłem samodzielnie dodatkowo u niezależnego rzeczoznawcy. To co napisął mój rzeczoznawca pokrywało się całkowicie z opisem stanu technicznego firmy.
ki
kinger

04 kwietnia 2022, 09:40 - pn

A no właśnie, jak to jest z finansową odpowiedzialnością, jesli samochód będzie miał jakieś ukryte wady?
av
aver

04 kwietnia 2022, 11:16 - pn

Nikt nie jest nieomylny, a kupując samochów pokontraktowy, kupujesz samochod używany. Masterlease to jednak sprawdzona firma o dużej renomie i tak jak pisałem masz gwarancję na kupiony samochód, tak wiec jeśli coś wyjdzie po kilku msc od kupna, co nie było spowodowane przez Twoją eksploatację, to Ci to oczywiśćie naprawią. Sam powiedziałbym, ze kupowanie samochodu używanego od prywatnej osoby jest bardziej ryzykowne, bo w tym przypadku nie masz gwarancji. I nic w takim przypadku nie ugrasz.
Ki
Kinger

04 kwietnia 2022, 11:46 - pn

Dziękuję, czyli wychodzi, że jest tak jak powinno być. Pisałeś, że kupowałeś auto, jak długo nim jeździsz i jak sprawdza Ci się w praktyce?
av
aver

04 kwietnia 2022, 12:37 - pn

Owszem i nie narzekam. Mam Opla Astrę - małe auto do jazdy po mieście. Wymieniałem jedynie filtry i doszła wymiana klocków, o czym zreszta wiedziałem, ze będe musiął wymienić. Regularnie wymieniam olej.
Auto ma 3 lata, wczesniej jeździłem 15 letnim auto klasy premium i na dzisiaj bardzo dziękuję za taki samochód. Nie mogłem słuchać radia, bo słuchałem czy przypadkiem coś znowu nie trzeszczy pod maską ;)
Pojeżdżę astrą może jeszcze z rok i pewnie kolejny równięż wybiorę pokontraktowy. Raczej nie biorę pod uwagę zakupu nowego samochodu, nie po ostatnich podwyżkach cen samochodów.
Wi
Wiśniewski

04 kwietnia 2022, 13:50 - pn

Również mogę polecić Master1, dobry kontakt osobisty i telefoniczny. Najlepiej zerknij sobie na ich stronę, możęsz zobaczyć sobie jakie auta mają obecnie, masz tam rok produkcji oraz cenę. Od siebie polecam kia ceed, obecnie jeżdżę. Ogólem polecam celować w auta roczne albo dwuletnie. To w zasadzie praktycznie nowe samochody, raczej nic Ci się w nich psuć nie będzie a pierwszy duży spadek wartości mają już za sobą.
ro
roch

16 maja 2022, 20:20 - pn

A ja polecam skodę. Auta mało tracą na wartości, mają tanie serwisy, raczej nie będziesz miał problemu ze znalezieniem części (aczkolwiek w przypadku samochodu który ma rok czy dwa, prawdopodobnie nie będziesz miał takiej konieczności). Poza tym to bardzo popularna marka wśród samochodów pookntraktowych, tak wieć na stronie Master1 znajdziesz wiele modeli. Master1 daje możliwość kupna za gotówkę albo na raty.

Ostatnio przesunięty w górę 16 maja 2022, 20:20 - pn przez: Anonymous.

Wróć do „Finanse”